Odciągi wiórów od znanych firm – dopłacić czy nie?

wióry

Rynek oferuje nam rozmaite rozwiązania, dzięki którym mamy naprawdę spory wybór rozmaitych rozwiązań. Podobnie jest w kwestii odciągów do wiór, które przydają się szczególnie w warsztatach stolarskich, ale i również garażach i wszędzie tam, gdzie należy zadbać o porządek. Teraz jednak rodzi się pytanie, czy lepiej dopłacać do znanych firm, czy może kupić coś tańszego, ale od chińczyków?

Firmowe = droższe

Niestety trzeba się przygotować na to, że w przypadku maszyn sygnowanych logiem znanych producentów na pewno będziemy musieli dopłacić nieco więcej. Jednakże w tym wypadku otrzymujesz wysoką jakość wykonania i urządzenie, które będzie mogło Ci służyć przez kilka kolejnych lat. Co prawda wielu ludzi tego nie rozumie i woli po kilka razy kupować gorsze maszyny, które się psują, a części są bardzo drogie.

Po co mi logo skoro mogę mieć taniej?

I tak oto dochodzimy do tych super tanich maszyn, które przecież oferują to samo co te droższe, ale za mniejszą cenę. Prawda jest jednak taka, że może na papierze tak to wygląda, ale rzeczywistość weryfikuje wydajność takich odciągów bardzo szybko.

Lepsze odciągi do wiórów używane?

Używane, ale pochodzące ze znanych serii są już lepszym wyjściem. W tym wypadku masz przynajmniej pewność, że będziesz mógł dokupić części w razie awarii i będą one łatwo dostępne. Jednakże na rynku wtórnym musisz zwracać szczególną uwagę na obecny stan tych maszyn, czy one w ogóle nadają się jeszcze do używania.