Używane odciągi do wiórów – kupować czy nie?

Trociny

Co prawda odciągi do wiórów w sklepach nie są przesadnie drogie, niemniej jednak czasami na rynku wtórnym można znaleźć coś ciekawego i taniego.

Na co zwracać uwagę przy używanych odciągach?

Zawsze warto dokładnie przyjrzeć się urządzeniu, czy na pewno nie ma żadnych uszkodzeń zewnętrznych, bowiem mogą one wpływać negatywnie na prawidłową pracę urządzenia. Jeśli masz okazję, to warto uruchomić odciąg i przysłuchać się jego pracy. Nie powinno być słychać żadnych zgrzytów, ani stukotów, które mogą świadczyć o tym, że coś się niedobrego dzieje z silnikiem.

Nie radzimy Ci kupować w ciemno, bowiem potem po przyjeździe do domu i uruchomieniu odciągu okaże się, że nadaje się on tylko do gruntownego remontu i wyjdzie na to samo jakbyś kupił nowy. Na pewno nie interesuje Cię taka sytuacja, więc poświęć trochę swojego wolnego czasu na dokładne sprawdzenie.

Gdzie najlepiej kupować tanie odciągi?

Ogłoszenia możesz znaleźć w serwisach aukcyjnych oraz na różnych portalach ogłoszeniowych, gdzie jest tego typu ofert całe mnóstwo. Najlepiej wyszukiwać tylko takie, które znajdują się w Twojej okolicy, bowiem wtedy będziesz mógł podjechać i sprawdzić maszynę osobiście. Jeśli wszystko będzie w porządku, to możesz finalizować transakcję.

Upewnij się jednak, że cena jest rzeczywiście znacznie niższa od tej w sklepach, bowiem czasami jest tak, że dokładając stosunkowo niewiele pieniędzy mógłbyś kupić nowy odciąg z gwarancją producenta. Nie warto się więc rzucać od razu na rzekomo super atrakcyjne oferty.